Výlety po ostrovech

Ostrovni odysea

Thailand-2ko-lipe-thajsko-plazvylet thajske ostrovy

 

Pro milovníky moře, bílých pláží a malebných ostrovů.

 

Thajsko má jedny z nejkrásnějších pláží na světě, dlouhé pobřeží lemují stovky ostrovů a ostrůvků, z nich mnohé jsou zcela nedotčené , nebo zatím jen velmi málo ovlivněny turismem.

S našimi klienty jezdíme právě po těchto panenských místech, mimo hlavní turistické trasy jako Krabi, Phuket a podobně a zcela se vyhýbáme oblastem, jako je například nechvalně známá Pattaya.

Nejkrásnější pláže a ostrovy naleznete v jižním Thajsku. Jsou tam dvě základní oblasti.
Thajský záliv na východním pobřeží
Andamany na západním pobřeží

Každá s těchto oblastí má něco do sebe a při našem výletu vám ukážeme obě strany.
V thajském zálivu navštívíme ostrovy Ko Phangan a Ko Tao.
Ko Phangan je rájem nezávislých cestovatelů a baťůžkářů a nabízí spoustu malých pláží s bílým pískem podél celého pobřeží. Některé, jako třeba severní Bottle beach jsou přístupné jen od moře a je na nich boží klid. Jiné, jako třeba jižní Haad Rin pláž, jsou velice živé. Haad Rin, mimo jiné hostí o každém úplňku světově vyhlášenou úplňkovou Full-moon party.
Ko Tao je rájem potápěčů a šnorchlování na korálových útesech. Ko Tao má velice klidnou atmosféru a domácí pohodu (a nádherné pláže, samozřejmě).

 

Na západním pobřeží, Andamanech, projedeme ztracený ráj Ko Phayam na hranicích s Barmou, hornatou Ko Lantu s desítkami malých, neobydlených ostrůvků kolem a plážovou perlu Ko Lipe u hranic s Malajsií.

Ko Phayam: je málo naštěvovaný ostrov, který má jedny z nejhezčích pláží v Thajsku, s domorodými rybáři se vydáme na lov barakud, kolem ostrova jsou rovněz korálové útesy a skvělé šnorchlování a kdo má rád potápění, tak nedaleko je jedno z celosvětově vyhlášených TOP 10 míst – Richelieu Rock.
Ko Lanta: hornatý ostrov, který je na dohled od známeho ostrova Ko Phi Phi, avsak není tak postižen nájezdy turistů a stále nabízí klidnou atmosféru, dlouhé bílé pláže a zajímavé výlety po okolních neobydlených ostrůvcích jako Ko Ngai, Ko Rok, Ko Muk a další….
Ko Lipe: ja malý ostrov u hranic s Malajsií. Až uvidíte místní bílé pláže a průzračné, tyrkysové moře, nízké kokosové palmy, tak pochopíte, že tropický ráj stále existuje….a je právě zde.

 

Celý okruh většinou trvá 14 dní, ale jsme zcela flexibilní a můžeme trasu i délku upravit podle vašich představ i v průběhu pobytu.
Ubytování bývá přímo na pláži v bungalovech.
Po thajsku jezdíme pohodlným a klimatizovaným VIP autobusem, nebo minivanem.