Národní parky v Thajsku

vodopady erawan thajsko

Příroda a národní parky v Thajsku

Víte že v Thajsku se v divoké přírodě stále nachází veliké množství divokých tygrů, slonů, leopardů, prasat, opic a dalších zajímavých zvířat?
V celém Thajsku je 127 národních parků, z toho je 22 mořských.
Thajci berou ochranu své unikátní přírody vážně a proto jsou zde stále obrovské plochy s původní džunglí, kde je zakázáno kácet stromy a stavět jakékoli budovy, pěstovat plodiny a je regulovaný přístup lidí, ve snaze zachovat přírodu maximálně nedotčenou a původní. Díky tomu máme stále možnost vidět opravdu úchvatnou, pravou thajskou džungli v celé její nádheře.

Mezi vyhlášené národní parky, které vám rádi ukážeme a patří:

Khao Yai – národní park
Tento národní park leží jen pár hodin jízdy od Bangkoku. Patří mezi parky s velkým množstvím zvířat, která je často možno spatřit v divoké přírodě, jmenovitě můžete zde vidět slony, gibbony, makaky, divoké prasata a velké množství nádherných ptáků.
V parku je spousta stezek k výletům (denní i noční) a trekování v džungli. Jsou tam i dvě kempingová místa, kde lze pronajmout stany a přespat přímo uvnitř parku.

Kaeng Krachan – národní park
Je rovněž snadno dostupný přímo Bangkoku, kousek od pěkného letoviska Hua Hin. Hornatý národní park u hranic s Barmou, který je známý snovým ranním výhledem na panorama zelených kopců hor, které vystupují v ranní mlze a mracích.
Jeden z nejlepších národních parků na sledování ptactva a motýlů.
v parku rovněž žíjí stáda divokých slonů, které často je můžete spatřit jak pomalu a majestátně mizí v džungli, hejna divokých opic – makaků a gibonů. V parku žijí i divocí tygři, ale je velice těžké je spařit, drží se vesmě hluboko v džungli a na okrajich se prakticky nepohybují.
v parku je i kempingové místo, kde lze pronajmout stany a zůstat přes noc.

Khao sok – národní park
se nachází v jižním Thajsku a je dostupný z Krabi, Suratthani, Phuketu, nebo Ranongu.
Jeden nejstaších deštných pralesů na světě.
V parku žijé divocí sloni, tapíři, gibboni a spousta vzácných ptáků, černý medvěd, park je jedním z nejlepších míst v thajsku , kde máte šanci zahlédnout divokého tygra.
Oblíbeným místem je hlavně jezero Cheow Lan uvnitř parku, kde je možno se ubytovat a vyrazit na výlety po okolí, do jeskyní, lodí po jezeře…V národním parku je možno rovněž podniknout několikadenní pochod džunglí do nitra pralesa s místním rangerem.

Doi Inthanon – národní park
Říká se mu „Střecha thajska“ . Vysokohorský národní park na severu, je kousek od města Chiang Mai, a nabízí horskou džungli, vodopády, trekking na nejvyšší horu thajska – Don Inthanon – 2565metrů vysokou posvátnou horu. Panuje zde chladnější klima než ve zbytku thajska teploty se na vrcholcíh kopců pohybují kolem 12-15 stupňů a nad ránem mohou klesat k nule.
Park je rájem ornitologů a milovníků ptactva.

 

Máte-li dotazy, nebo by jste chtěli s námi navštívit některý s národních parků ( s českým průvodcem), napište nám

    Vaše jméno (vyžadováno)

    Váš email (vyžadováno)

    Předmět

    Vaše zpráva