Chrámy a památky

wat pho 1 Wat Pho -Bangkok

Chrámy a památky Thajska

Historie Thajska sahá až někdy do období prvního a druhého století našeho letopočtu, kdy území thajska obývali Monové , kteří dodnes žijí převážně v Barmě, a střídavě zde působil vliv Khmérské říše.
První thajské kmeny a království se datují někdy kolem 13.století v oblasti dnešního Sukhothai a severního Thajska – království Lanna.
Po staletích bojů s Barmánci, kteří vyplenili královské město Ayutthaya, byl založen koncem 18.století Bangkok a moci se ujala dynastie Čakri, která vládne Thajsku dodnes , současných král Bhumibol , je již devátý panovník v řadě.

V Thajsku můžeme nalézt památky z celé dlouhé historie Thajska, převážně se jedná o buddhistické chrámy z různých období Siamské říše.

My vám ukážeme královské město Ayutthaya s jeho dlouhou historií. Projedeme chrámy z ranné epochy Siamu, až po chrámy dokončené krátce před pádem Ayutthay v 18.století.
Jedná se o celodení výlet.

Druhá část naší trasy po památkách nás zavede do Bangkoku, navštíme Velký královský palác, který nechal postavit zakladatel dynastie Čakri, král Rama I s chrámem Wat Pra Keow, kde je nejposvátnější thajská buddhistická relikvie – Smaragdový Buddha.
Poté zajdeme do jednoho z nejstarších chrámových komplexů Wat Pho, který je známý obří sochou ležícího Buddhy a hned přes řeku je malebný chrám Wat Arun – chrám ranních červánků.
Nakonec naší chrámové jízdy zajedem do Wat Traimit, kde je v nejvyšším patře 3 metry vysoká socha Buddhy celá ze zlata.
Pokud stále budete mít dost sil, tak na závěr můžeme zajet na tvz. Zlatý kopeček do chrámu Wat Saket , což je menší chrám ve starém Bangkoku na malém kopci a je z něj hezký výhled na starý Bangkok.
Naše trasa je samozřejmě flexibilní a pokud by jste rádi také navštívili nějaké jiné místo, určitě to zvládneme.

Můžete nám napsat vaše dotazy a my vám co nejdříve odpovíme:

    Vaše jméno (vyžadováno)

    Váš email (vyžadováno)

    Předmět

    Vaše zpráva