Přeprava v Thajsku

 

 

Minivan v thajsku - pronájem

Přeprava po Thajsku

Thajsko je co se dopravní infrastruktury týče, poměrně vyspělá země.
Přesuny mezi městy i na větší vzdálenosti nejsou problém a například kvalita dálkových autobusů je překvapivě na velmi vysoké úrovni.
V thajsku se můžete přepravovat jak autobusy, na krátké i dlouhé vzdálenosti, tak vlaky, i letecky.
Rádi vám zařídíme jízdenky a lístky po celém Thajsku u solidních přepravců.
Máme k dispozici luxusní klimatizovaný minivan pro 9 osob k pronájmu i s řidičem ze velice dobrou cenu, ideální pro několikadenní výlety, dle vašich představ.

Autobus:

vip-bus
Velice hustá síť autobusů , které vás dopraví prakticky všude, je nejčastěji používaný způsob dopravy v Thajsku. Na krátké vzdálenosti kromě klasickým autobusů, jezdí rovněž soukromé minivany, které jsou zajímavou alternativou, obzvláště na krátké a střední vzdálenosti jsou podstatně rychlejší, než běžné autobusové linky.
Dálkové autobusy jsou často neuvěřitelně designově „vytuněné“ silniční koráby, které v noci svítí a blikají jako bláznivé pouťové atrakce, ale nenechte se zmást, uvnitř se skrývají velice pohodlné a luxusní sedačky a dobrý servis. Dálkové autobusy jezdí většinou přes noc a dělí se podle počtu míst k sezení, čím nižší číslo, tím méně sedaček a tím větší pohodlí, vrcholem je VIP 24, což znamená, ze v celém autobusu je pouze 24 sedadel, která jsou obrovská, dají se sklopit skoro do vodorovné polohy a máte kolem sebe spoustu místa.

 

Vlak:

night-train
Vlaky v thajsku jsou zajímavou alternativou k všudy přítomným autobusům.

Vlakové linky vedou podél celého pobřeží na jih až do Malajsie, druhá hlavní trasa vede na sever do Chiang Mai a třetí na severo-východ do Isaanu, na hranice s Laosem, do města Nong Khai.
Cesta thajským vlakem, obzvlášť nočním-lůžkovým na delší vzdálenosti, je skutečným cestovatelským zážitkem, jako ze starého, dobrého filmu.
S klidným svědomím vám to můžeme jenom doporučit, chcete-li poznat pravé thajsko. Vlaky, ač staršího data, jsou čisté a bezpečné, každý vagon má svého průvodčího, který se vás celou cestu stará, jídelní vagon je zážitkem sám o sobě, kdy v malé kuchyňce místní kuchaři čarují famozní thajské speciality, zatímco z otevrěných oken fouká voňavý vzduch a vy se řítíte tropickou nocí vstříc dobrodružství…

 

Letadlo:

bangkok-airways-a350
Letecká doprava v thajsku zažívá opravdový boom díky nízko nákladovým aerolinkám, kdy prakticky za pár korun se můžete během hodiny přesunout na druhou stranu thajska. Mezi renomované a doporučované aerolinky opatří hlavně Air Asia a Bangkok Airways a asi nejlepší ceny letenek má dlouhodobě NOK AIR.
Dnes má každé vetší město a ostrov v Thajsku své letiště a dostanete se tak prakticky kamkoli.

Taxíky:
Jsou překvapivě velice levné a auta mají celkem nové a dobré.
Problémem, hlavně v Bangkoku a turistickým oblastech jsou někteří řidiči, kteří si z turistů snaží udělat dojnou krávu, odmítají zapnout taxametr a podobně. V každém případě se nenechejte odradit, taxíků jezdí spousty a ne každý řidič je špatný. Většinou stačí slušně říci „meter“ a spousta ho zapne a vy jedete třeba 20 km trasu za 130kč. Pokud vám říkají nějakou fixní cenu, tak to je většinou 2x nadsazené od skutečné ceny, kolik by to stálo se zapnutým taxametem, a opět, nemá cenu se dohadovat, prostě a jednoduše si mávnout na jiné taxi, které pojede během chvilky..
Doporučujeme se vyvarovat stojících taxíků, to bývají typičtí lovci turistů, kteří jsou líní normálně jezdit po městě a čekají na svoji oběť… rozhodně si zkuste zastavit projíždějící taxi a těmto stojícím taxíkům se vyhýbejte.
Jestli potřebujete třeba odvézt na letiště, dá se dobrý taxík objednat po telefonu , anglicky mluvící operátor, a máte to garantované a s taxametrem. No a pokud chcete, my vám ten taxík klidně taky objednáme. 

 

Tuk Tuk:

Výlety thajsko

 

Jedná se jakýsi hybrid tříkolky a motorky. Spíš historický relikt, dnes už to uvidíte v turistických destinacích, a upřímně vám to příliš používat nedoporučujeme.

Najít poctivého tuktukáře v Bangkoku, je jako hledat jehlu v kupce sena a pravděpodobně vás strašně natáhne, nebo odveze někam úplně jinam, kde má bratranec obchod s obleky a podobně. Je nám jasné, že to zkusíte, ale my vás varovali…..
Jedinou výjimkou jsou tuktuky v malých městech a vesnicích, kde plní základní úlohu dopravy pro místní a tady zatím jsou řidiči vesměs poctiví a opravdu dělají svoji práci dobře.

 

Lodní doprava

ferry-boat-thailand

Thajsko má veliké množství ostrovů a ostrůvků podél , dlouhého pobřeží.
Běžnou dopravu zajišťují klasické trajekty a tvz. Ferry boats, které jsou levné, ale občas pomalé, a pokud cestuje na vzdálenější ostrovy, tak se časově vyplatí rychlejší variant jako express boat, nebo nejrychlejší speed boat, což je většinou motorový člun s výkonnými motory.
Pokud potřebujete lodní lístky na nějaký ostrov, stačí nám napsat a my vám je seženeme u spolehlivých přepravců.

Pokud mate nějaký dotaz, či jen potřebujete poradit, klidně nám napište a my vám co nejdříve odpovíme.

    Vaše jméno (vyžadováno)

    Váš email (vyžadováno)

    Předmět

    Vaše zpráva